Tekstikoko: A A A A

Lähetysajat:
Seuraavat lähetykset:
Toimittajat:
L?HI

 

 

 

1988 - 2018

30v.

Rytmi & Sielu

 



Rajatonta rytmin riemua - Rock, soul, funk, pop, blues, jazz, reggae, hiphop. Ralle Sandell tuntee tyylit ja tyylittömyyden.

 

 

Soittolista 14.12 & 16.12 - Jouluspecial (uusinta viime vuodelta 22.12.17)

 

1.     Sointi Jazz Orchestra: Tiernapojat – Alkulaulu

2.     Tomas Sztanko New York Quartet: December Avenue

3.     Svante Thuresson: Varje snöflinga som faller

4.     Ital Skurk: Jul, jul strålande jul     

5.     Simms & Robbins: White Christmas

6.     Charles Brown with Johnny Moore’s Three Blazers: Merry Christmas, Baby

7.     Amos Millburn: Let’s Make Christmas Merry, Baby  

8.     Julia Lee: Christmas Spirit  

9.     Elvis Presley: Blue Christmas

10.  Sharon Jones & The Dap-Kings: Ain’t no Chimneys in the Project  

11.   Spyder D: Ghetto Santa

12.  Run-DMC: Christmas in Hollis

13.  Eevil Stöö: Eevil Stöö matkaan käy

14.  Alexander O’Neal: The Christmas Song


Tämä ohjelma uusintana su. 16.12.


 

Soittolista 7 & 9.12

 

1.     Bob Marley & The Wailers: Roots Rock Reggae 

2.     Shark Wilson & The Basemnet Heaters: Make it Reggae

3.     The Stance Brothers: Minor Minor

4.     Olli Ahvenlahti New Quartet: Minor Minor

5.     Joachim Kühn New Trio: Kattorna

6.     Dalindéo: Musta kissa

7.     Mopo w/ Jimi Tenor: Acid Panama

8.     Bowman Trio: Just a Scratch  

9.     Verneri Pohjola – Mika Kallio: Animal Image

10.   Julia Holter: I Shall Love 2

11.    Buzzcocks: Ever Fallen in Love

12.   Ital Skurk: Bra i december


 

Soittolista 23 & 25.11

 

1.     Kurt Vile: One Trick Ponies  

2.     Pelle Miljoona Oy: Hei hei hei

3.     Korroosio: Hei hei hei

4.     Ruusut: Toyota Celica

5.     Atomic: Pet Variations/Pet Sounds  

6.     Jim James: I Just Wasn’t Made for These Times

7.     Isaac Hayes: By the Time I Get to Phoenix  

8.     Logan Richardson Blues People: Hidden Figures

9.     Otis Sandjö Y-Otis: den näpne

10.                    - ACINOR

 

Soittolista 9 & 11.11.

 

1.     Gona Lehtinen: Hot Bossa   

2.     John Lee Hooker: I’m Ready  

3.     Big Mama Thornton: Hound Dog

4.     – Walkin’ Blues

5.     Little Willie John: Fever

6.     Kali Uchis: Miami feat. BIA

7.     Tyler The Creator: November

8.     Sam Huber: Turnaround (Bill Laswell dub mix)

9.     Sam Huber & The True Groove All Stars : All the Time in the World

10.  Mikael Formanek Elusion Quartet: Down 8 up 5

11.  Horace Silver Quintet: Song for My Father 

12. Stäni Steinbock: Aurinko laskee elokuussa

 

 

Kysymyksiä ja palautetta voi mielellään laittaa osoitteella: ralfsandell@gmail.com